S dětmi si nevím rady

S dětmi si nevím rady

Být tátou není vždy procházka růžovým sadem. Pokud chcete vědět, co od vás děti očekávají, jestli hledáte svou roli při jejich výchově nebo obtížně zvládáte vyhrocené situace, pomůžu vám.

Když se se svými dětmi smějete a užíváte si, vše je zalité sluncem. Ale co dělat ve vyhrocených situacích? Nebo jak najít svou roli při výchově, když na ni nemáte dost času kvůli práci? Zažil jsem to a mohu vám pomoci: 

Dobrá komunikace. Najít s partnerkou soulad ve výchově nemusí být snadné. Ale taky to nemusí být hlavním cílem. Lidé se při náznaku problémů často vracejí k vzorcům, které si osvojili v dětství. Když ale rozdílné vzorce dokážete s partnerkou bez hádek sladit, není to na škodu – různé přístupy totiž mohou děti obohacovat. Díky dobré komunikaci můžete najít výhody v používaných výchovných stylech a využít je naplno ve prospěch svůj i vašich dětí. Pomůžu vám. 

Byznysový přístup. Možná to zní trochu zvláštně, ale pokud ve svých manažerských rolích procházíte školeními nebo koučinkem a z praxe jste načerpali dovednosti pro vedení týmu, jste pravděpodobně připraveni i na to, abyste byli dobrými táty. Nevyužívejte své leadership schopnosti jen ve svém týmu v práci, ale i doma. Všechny principy rozvíjející různorodost, zodpovědnost, kreativitu nebo samostatnost jsou totiž při výchově dětí ideální. Ukážu vám, že s dovednostmi, které jste si osvojili v byznysu, může být výchova dětí opravdu jednoduchá.
Hlídání prostoru. Jen vy spolu s partnerkou rozhodujete, jak povedete výchovu svých dětí. Udržet a uhlídat si vlastní prostor je přitom podstatné. I když jsou prarodiče pro děti také důležití, výchova je hlavně věcí rodičů. Ne babiček a dědečků. Každý by proto měl plnit svou roli správně. Mám dost zkušeností, které vám v tomto ohledu můžu nabídnout.

Komentáře

Napsat komentář