Jsem David Škrobánek

Mám velkou rodinu. Jsem hrdý táta čtyř dětí – nejstarší Emičky, mladších dvojčat Nelinky a Vaška a nejmladšího Františka. Jsem také „strejdou“ nevlastní dcery Ninky. Jsem vděčný za každý moment strávený s nimi.

CERTIFIKOVANÝ KOUČ

Můj příběh

KAPITOLA PRVNÍ

Lidé

Celá moje kariéra je spojená s lidmi. Pracoval jsem jako náborář, personalista, HR manažer nebo ředitel. V Česku i v zahraničí. Spoustu let jsem prožil v mezinárodních korporacích. Nikdy mi ale nešlo o tituly a pozice. Zajímaly mě jiné věci – smysl práce, firemní kultura, vztahy na pracovišti. Trpělivě jsem vysvětloval vedení společnosti potřeby zaměstnanců a zaměstnancům zase pomáhal pochopit různá rozhodnutí. Stavěl jsem mezi lidmi mosty, aby si porozuměli.

Ilustrace táta - srdce

KAPITOLA DRUHÁ

Děti

Některé věci v životě považujeme za samozřejmost. Až do okamžiku, kdy jsou ohroženy. Jednou z největších životních lekcí pro mě byl rozpad manželství. Musel jsem bojovat, abych o své děti rozhodnutím někoho jiného nepřišel. Tehdy jsem si naplno uvědomil, jak jsou pro mě důležité. A jak jsem já, jejich táta, důležitý pro ně. Považuji děti za své učitele, na oplátku se jim snažím být dobrým průvodcem. A taky oporou, na kterou se nikdy nebudou bát obrátit, ať už budou v životě řešit cokoliv.

Více o tom, co pro mě znamená otcovství, si můžete poslechnout v mé anglické keynote:

KAPITOLA TŘETÍ

Rovnováha

Dokud jsem pracoval ve Velké Británii, byla pro mě vysoká míra flexibility samozřejmá. Žil jsem v prostředí, které zaměstnancům umožňovalo nadstandardní míru osobní svobody. Díky tomu mohli propojit soukromý a pracovní život a najít mezi nimi rovnováhu. Sám jsem se podílel na programech, které umožnily maminkám vracet se úspěšně do práce. S kolegy jsem usiloval o diverzitu a inkluzi na všech úrovních, lokálně i globálně napříč kulturami.

KAPITOLA ČTVRTÁ

Kompromisy

O to složitější pro mě byl návrat domů na podzim roku 2016. V Česku jsem brzy narazil a rychle si sundal růžové brýle z očí. Jako táta samoživitel, který se naplno stará o své děti, jsem nebyl pro žádného zaměstnavatele vhodným kandidátem. Když jsem se zmínil o svém požadavku na flexibilitu kvůli péči o děti, naznačil mi, že otcovství a práce v korporaci se nedají skloubit. Jedinou cestou je prý dělat kompromisy – buď doma, nebo v práci.

KAPITOLA PÁTA

Rozhodnutí

Nikdy jsem nechtěl šidit ani své děti, ani práci, která mě baví a těší. Všechny osobní i pracovní zkušenosti, které jsem na životní a kariérní cestě posbíral, mě proto přivedly k rozhodnutí žít bez kompromisů. Začal jsem pracovat jako HR konzultant, osobní kouč a trenér. A zároveň jsem zůstal dobrým tátou pro své děti. Z toho nehodlám nikdy slevit.

KAPITOLA ŠESTÁ

Současnost

Vedle práce se věnuji i Dobrému tátovi. Je to srdeční projekt, díky kterému můžu pomáhat firmám i jednotlivcům. Dostal jsem se do bodu, kdy cítím, že má rozhodnutí měla smysl. Nabyté zkušenosti předávám dál – všem, kteří chtějí být dobrými táty nebo chtějí vést zodpovědné firmy. Je mi jasné, že nejsem v cíli, ale stále na cestě. Není vždycky hladká, tak už to bývá. Ať už se však stane cokoliv, poradím si.

KAPITOLA SEDMÁ

Budoucnost

Každý krok, který dnes udělám, bude mít dozvuky v budoucnosti. I když jsem toho zatím prožil hodně, nemám v ruce přesný návod na život. Nemůžu vám ho proto ani předat. Co ale dokážu, je pomoci vám, abyste si v daném čase a situaci zvolili nejlepší možné rozhodnutí pro cestu dál.

David Škrobánek - podpis

Proběhlé akce a setkání

Je velmi dobře, že tématu otcovství začíná být ve společnosti a ve firmách věnována větší pozornost a že je zahrnováno do tématu rodičovství. Mám tím pádem příležitost o tématech Dobrého táty hovořit na konferencích pořádaných zaměstnavateli, neziskovými organizacemi, Ministerstvem práce a sociálních věcí nebo Vládou České Republiky.

2 ledna, 2024
Konference Dobrého táty
2 prosince, 2023
Adventní dárkové kupóny
12 srpna, 2023
Odpolední setkání dobrých tátů s dětmi (9.9. 2023)
18 dubna, 2023
Dobrý táta byl v DVTV

Co nabízím

Podcasty a webináře

Poslechněte si, jak přemýšlím o tématech, která sami řešíte. Zjistíte, jaké mám zkušenosti a jak doporučuji řešit různé situace. Je to nejlepší cesta, jak mě můžete blíže poznat. Mí hosté pro Vás můžou být další inspirací.

Individuální konzultace

Hodně se ptám a hodně naslouchám, abych přišel na to, co je pro vás nejdůležitější. A k tomu pak krok za krokem společně směřujeme. Nedám vám instantní návod na život, ale pomůžu vám, abyste si ho napsali sami.

Workshopy a týmový koučink

Každý z nás je v jiné situaci, ale některé vzorce se stále opakují. Objasním vám teorii a v praktických příkladech vám umožním si nové znalosti hned procvičit. Díky setkání s dalšími táty navíc získáte nový pohled na věc.

Ilustrace táta - srdce