Sešívaná rodina

Sešívaná rodina

Máte novou partnerku a hledáte odpověď na otázku, jak poskládat novou rodinu s dětmi z původních vztahů? Sám mám sešívanou rodinu a pomůžu vám to zvládnout. 

Pomůžu vám najít cestu, jak být dobrým tátou nejen vlastních dětí, ale i těch, které se nenarodily přímo vám, ovšem patří do vaší rodiny. Sám mám sešívanou rodinu a dobře rozumím nástrahám, které vás na takové cestě čekají:

Různé přístupy. Když dáte dvě rodiny dohromady, nikdy to není úplně snadné. Spojujete totiž různé přístupy. Vaše partnerky vychovávaly své děti v jiném vztahu s partnerem, který mohl klást důraz na něco úplně jiného než vy. Jejich děti obklopovali prarodiče, kteří měli vlastní styl výchovy. Nestačí pouze říct, jaká jsou pravidla u vás doma, poradím vám, jak se popasovat i se světem za vašimi dveřmi. 

Jiná atmosféra. Představte si situaci, že máte dvě nebo více dětí a vaše partnerka jen jedno. Nebo to může být naopak. V takovém případě může být složité děti sladit, protože atmosféra v rodinách s jedináčky bývá jiná než v rodinách s více dětmi. Zvyknout si na sourozence bývá pro děti složité samo o sobě, připravím vás na to, jak si s tím poradit.

Nová rovnováha. Jedním z nejdůležitějších kroků v novém vztahu je vyvarovat se chyb a vzorců z těch minulých. Chcete žít jinak a lépe. Pokud však máte se svou bývalou partnerkou děti, všichni společně tvoří vaši osobní historii, kterou nemůžete vymazat. Místo toho musíte najít rovnováhu. S matkou svých dětí budete i nadále řešit školy, kroužky, tábory a mnoho dalších věcí. Pomůžu vám vyrovnat se s tím a společně najdeme způsob, jak správně vydávat energii, abyste respektovali, co se stalo, ale byli pozitivní a mysleli na to, co chcete do budoucna. 

Nastavení mysli. Klíčové je v sešívané rodině nastavení mysli. Když se zaměříte na minulost s bývalým partnerem, nemůžete se v životě posunout dál. Navíc děti vycítí napětí mezi rodiči, i když se otevřeně nehádají. Taková atmosféra je stresující a může se promítnout do hádek i v novém vztahu. A to je něco, co určitě nechcete. Ukážu vám, jak se plně soustředit na život, který žijete tady a teď. 

Komentáře

Napsat komentář