Rodina, práce a muž

Rodina, práce a muž

Když se muž stane tátou, řeší hned několik výzev najednou. Jednou z těch největších je, jak skloubit péči o rodinu, práci a své zájmy tak, aby nikde nic nedrhlo. Abychom všechno ustáli v očích partnerek, dětí i zaměstnavatelů. A hlavně – sami před sebou.

Najít rovnováhu mezi rodinou, prací a vlastním životem je obtížná zkouška. Sám mám čtyři děti, na kterých mi nesmírně záleží. Zároveň podnikám a prošel jsem si mnoha firmami. Proto vím, že to je jedna z největších výzev, se kterými se dobří tátové musí popasovat. S čím vám pomůžu:

Komplexní organizace. Abyste vše zvládli, je důležité najít si čas nejen na práci, ale i na partnerku, děti i sebe. Pokud jste zvyklí dobře si organizovat práci, dělejte to stejně i v dalších klíčových součástech svého života. Plánujte čas s dětmi, čas s partnerkou i pro partnerku, čas na své koníčky. Jinak nikdy neskloubíte všechny proměnné tak, aby byli všichni spokojení. Ukážu vám, jak na to.

Děti u jednoho stolu. Čas, který chcete trávit s rodinou, byste měli také s celou rodinou plánovat. Přizvěte ke stolu nejen partnerku, ale i děti. Překvapí vás, jak dobře rozumí týmovým úkolům a agilním strategiím. V rodině to zkrátka může fungovat stejně dobře jako v pracovních týmech, když takovému přístupu dáte šanci. Předvedu vám to na konkrétních a praktických příkladech z vlastní rodiny.

Nový normál. Žijeme v době, která na nás klade úplně jiné nároky. Rodiče často pracují z domova, děti se doma učí. Spolu s tím se musí změnit i běžné pracovní zvyky – zjistěte, kdy jste nejefektivnější a nejproduktivnější. Možná brzy ráno, možná pozdě večer. To vše je možné zapracovat do vašeho harmonogramu a získat díky tomu více času pro rodinu i sebe. Pomůžu vám vymanit se z cizích škatulek, sestavit si vlastní priority a najít rovnováhu v novém normálu.

Komentáře

Napsat komentář