Podcast #1 Jaký je můj příběh a proč vznikl Dobrý táta

Podcast #1 Jaký je můj příběh a proč vznikl Dobrý táta

Kdo je dobrý táta?

Jaká je role muže při výchově dětí, jak zůstat tátou navzdory rozpadu partnerství, co mohou udělat zaměstnavatelé, aby měli nejen dobré mámy, ale i táty, nebo jak se stát dobrým tátou? To jsou témata, která řeším v Dobrém tátovi. A ptám se na ně i ve svém podcastu nejen pro táty, kde na ně odpovídají lidé se silnými pracovními a životními příběhy. V prvním dílu vám chci ale představit, jak Dobrý táta vznikl.

Rozhodnutí soudu

Založil jsem Dobrého tátu před pěti lety. Poté, co se mi během života v Londýně rozpadlo manželství. Musel jsem podstoupit tvrdý boj, abych měl šanci o své děti pečovat. Jako personální ředitel jsem ale čelil předsudkům u soudu i na odboru sociální péče. Viděli ve mně manažera, kterému jde jen o kariéru. Neptali se, jestli se dětem věnuji, měli hned jasno.

Když soud rozhodl o výhradní péči maminky, děti se ze dne na den odstěhovaly do Česka. Měl jsem skvělou práci ve skvělém městě, ale nebylo mi to k ničemu. Byl jsem sám. Sáhl jsem si na dno a okamžitě, jakmile to bylo možné, jsem se vrátil zpět. Získat střídavou péči mi pak zabralo další rok. Byla to obrovská lekce, za kterou jsem vděčný, protože mi pomohla si mnoho věcí uvědomit.

Jak získat práci?

Po návratu do Česka jsem nemohl najít práci, protože pro zaměstnavatele jsem byl příliš kvalifikovaný na to, aby mi nabízeli nižší posty. Navíc nechtěli ani slyšet o tom, že bych odcházel z práce dřív kvůli dětem. O flexibilitě sice všichni mluvili, ale ve skutečnosti nic takového nebylo ani ve hře.

V Dobrém tátovi mám ambici to měnit

Chci pomáhat ostatním tátům a zároveň měnit přístup firem k nim. Věnuji se proto pěti hlavním oblastem, které nejlépe odrážejí „životní cyklus táty“. Zahrnuje spoustu témat, ve kterém můžeme všichni tápat. Poslechněte si, jak se k nim stavím a na co se v nich zaměřuji.

V dalších dílech podcastů přidám pohledy inspirativních hostů na stejná témata, teď si ale poslechněte ten můj.

Komentáře

Napsat komentář