Podcast #8 Pro otcovství se musí muž rozhodnout – Lukáš Vyskočil

Podcast #8 Pro otcovství se musí muž rozhodnout – Lukáš Vyskočil

Lukáš Vyskočil: Pro otcovství se musí muž rozhodnout

S Lukášem Vyskočilem se znám pár měsíců. Potkali jsme se na LinkedInu a zaujal mě popis pozice, kterou tam Lukáš uvádí – „člověk, otec a produktový manažer v Proebiz“. Takové představení není na profesní sociální síti běžné, pro Lukáše je ale přirozené.

Jeho povídání o vztahu se synem a obecně o rodičovství je upřímné a inspirativní. „Jsem chachar z Ostravy, na nic si nehraju, mám smysl pro humor a nadhled, dávám najevo emoce a dokážu si ze sebe udělat srandu. A nebojím se říct, že práce není střed vesmíru,“ charakterizuje Lukáš v několika větách sebe i svůj přístup k životu.

Díky tomu na LinkedInu podle mě vyčnívá. „Hledal jsem cestu, jak do svého profilu promítnout svou osobnost. Možná jdu proti davu, ale vyhovuje mi to,“ říká. Mimochodem, na LinkedInu je ho všude plno, ostatně sám říká, že lidi a komunikaci s nimi miluje. „Rád odpovídám na komentáře a mám trochu noční můru z toho, že jednou budu mít post s tisíci komentáři a budu muset na všechny odpovědět,“ směje se.

Přesto tomu jde naproti – během svých nedávných narozenin třeba nabídl každému, kdo mu napsal, svůj čas. „Mám seznam asi třiceti lidí, kteří se se mnou chtějí osobně potkat. Asi budu muset o prázdninách udělat tour po Česku,“ usmívá se. „Na LinkedInu mi chybělo trochu lidství, laskavosti, autenticity. Beru to jako splacení daně za to, co mi ta síť dala – a dala mi toho hodně,“ dodává.

Udělat něco navíc

Lukášovy posty, týkající se dětí a otcovství, ve mně hodně rezonují. Silně jsem prožíval třeba příběh Lukášova syna Kuby, který skončil se zánětlivým postcovidovým syndromem (PIMS-TS) v nemocnici. Jasně že trávil čas u jeho lůžka, ale taky si říkal, co by pro něj mohl udělat navíc.

„Protože miluje fotbal a hraje za ostravský Baník, tak jsem napsal e-mail do Baníku. Klub se během pár minut ozval a začal jednat – natočil pro Kubu video z kabiny, dokonce sehnal a natočil i vzkaz od Milana Baroše, což je Kubův idol. Taky ho hráči pozvali do kabiny, aby mu tam předali podepsaný míč,“ líčí Lukáš. „Kubovi se na jipce rozzářily oči, od té doby se na to hrozně těšil. Byla to pro něj ohromná vzpruha. Když pak všechno dobře dopadlo, byl opravdu v kabině a plácl si tam s těmi kluky, byl to zážitek.“

Lukáš toho jako rodič zažil už hodně. V podcastu o všem otevřeně mluví – vzpomíná na strastiplné těhotenství své ženy, která týden po porodu skončila na jipce a on se musel postarat o novorozeně. Mluví i tom, jaká je v obtížných chvílích síla rodiny. Nebo o tom, co je potřeba k tomu být dobrým tátou a jak vnímá rodičovství.

„Být dobrým tátou je rozhodnutí. Chlapi často nevěří tomu, že s dítětem je možné mít skvělý vztah hned od narození. Já ale moc dobře vím, že to tak je – že základy se budují už už od první chvíle,“ zdůrazňuje Lukáš. Poslechněte si ho.

Komentáře

Napsat komentář