Podcast #9 Důležité je umět si říct o pomoc – Manželé Tkačukovi

Podcast #9  Důležité je umět si říct o pomoc – Manželé Tkačukovi

Tento díl podcastu Dobrý táta je trochu jiný. Poprvé jsem si do něj pozval hned dva hosty – manžele Andreu a Andreje Tkačukovy. Zatímco Andrea spoluzaložila a vede firmu Foreigners, Andrej pracuje jako globální key account manažer výrobní firmy IMI CCI. Poslechněte si, jak zvládají své velké pracovní nasazení i péči o malou dceru.

Andrea vede tým více než 40 lidí ve dvou pobočkách v Brně a Praze. Další tři franšízové pobočky Foreigners jsou navíc v Hradci Králové, Olomouci a Plzni. Firma se stará o cizince, kteří do Česka přijíždějí za prací nebo studiem. „Snažíme se, aby se tady cítili jako doma – řešíme pro ně právní i imigrační záležitosti, hledáme ubytování apod.,“ líčí Andrea.

Andrej sám sebe popisuje jako tlumočníka mezi světem techniky a byznysem. „Vystudoval jsem strojařinu, ale lákal mě byznys. Proto mi moje pozice maximálně vyhovuje – musím rozumět oběma světům a být prostředníkem mezi techniky a obchodníky,“ vysvětluje svou roli v IMI CCI.

Jak se ale dá skloubit vedení firmy nebo zařizování obchodu pro celý svět s rolí dobrých rodičů „Nejdůležitější je pořád komunikovat a organizovat, i když to bere čas. Nevzdávat se svých představ, jak by mohla rodina fungovat, ale také na nich nelpět a umět je přeorganizovat, pokud je to nutné. Nesnažit se vše zvládat svými silami a umět si říct o pomoc,“ vypočítává Andrea hlavní body.

Tkačukovi často využívají hlídačky, vypomáhá i babička. Zároveň jim napomohla situace během covidu. „Dcera se narodila na začátku pandemie a díky home officu jsem s ní mohl strávit mnohem více času. Užívám si to. I moje kariérní ambice jsou podřízené rodině – za žádnou cenu nechci přijít o čas strávený s ní,“ říká Andrej.

Jeho žena dodává: „Nejsem v práci ve dne v noci. S malou jsem doma dvě dopoledne v týdnu, jinak je s ní hlídačka nebo maminka. Přes den je s Andrejem. Je skvělé, že je u ní vždycky jeden z nás dvou. S tím, jak to máme nastavené, jsem spokojená.“

Oba ale připouštějí, že se pořád snaží najít rovnováhu mezi rodinným a pracovním životem. „Před porodem jsem měla představu, že to bude růžové, že to zvládneme jako vždycky všechno. Ale na příchod miminka se nedá úplně připravit a život se pak nedá žít pořád stejně. Nicméně jsme dost tvrdohlaví, takže jsme se o to urputně snažili. Brzy jsme si však uvědomili, že bez pomoci hlídaček nebo maminky to nepůjde – neodpočinuli bychom si a neměli čas sami na sebe,“ zdůrazňuje Andrea.

Dokázali se už smířit se změnou svého životního rytmu? Jaké problémy řeší kvůli tomu, že podstatnou část roku tráví v zahraničí? Přenášejí do své výchovy prvky z cizích kultur, které díky své práci poznali? Jaké má Andrea plány s Foreigners? A co si Andrej, který se narodil na Ukrajině a do svých 10 let tam žil, myslí o válce? To už si poslechněte přímo v podcastu.

Komentáře

Napsat komentář