Podcast #7 Péče základem pevného vztahu s dětmi – Martina Kneiflová

Podcast #7 Péče základem pevného vztahu s dětmi – Martina Kneiflová

Martina Kneiflová je vedoucí partnerkou společnosti Ernst & Young Česká republika a dalším hostem podcastu Rozhovory nejen pro táty. Oslovil jsem ji, jen co jsem na začátku roku dočetl ve Forbesu rozhovor, ve kterém oceňovala podporu manžela, díky níž vybudovala svou úžasnou kariéru. Zvládla to, přestože měla doma dvě malé děti. Sliboval jsem si od našeho povídání, že bude inspirací pro mnoho mužů i žen. A myslím, že se to povedlo. Poslechněte si ho.

Martina je usměvavá, velmi příjemná dáma, která vůbec nepůsobí jako tvrdá korporátní šéfka. Zajímalo mě, co bylo klíčem k jejímu úspěchu. „Být na správném místě ve správný čas. Začínala jsem ve společnosti Arthur Andersen, která v roce 2002 fúzovala s českou Ernst & Young,“ líčí. Přitom se do Arthur Andersen ani hlásit nechtěla. Měla pocit, že nesplňuje žádný z bodů výběrového řízení. Nakonec jí k tomu dotlačila maminka.

Rychlý střih – teď je ve firmě přes 22 let, po konzultantských pozicích povýšila na manažerské a před deseti lety se dokonce stala partnerkou celé společnosti. „Neplánovala jsem, že vydržím tak dlouho,“ usmívá se. „Měla jsem ale štěstí na šéfy a firemní kulturu v EY. Díky tomu jsem mohla skloubit profesní život s rodinným a střídat práci s mateřskými dovolenými,“ dodává.

Koneckonců – nabídku na povýšení dostala už dva měsíce po porodu první dcery. Taková velkorysost se v Česku moc nenosí. A obzvlášť to platí o začátku milénia, kdy se Martina stala maminkou. Tehdy práce na částečný úvazek nebyla moc běžná a návrat do kanceláře byl proto mnohdy komplikovaný.

Jenže Martina měla podporu nejen ve firmě, ale i doma. „Pár měsíců po narození první dcery mi manžel nabídl, abych se vrátila. Viděl, že mi práce v životě hodně chybí,“ uvádí. A tak když bylo dceři něco přes rok, byla znovu v EY. „Pracovala jsem na zkrácený úvazek, manžel si ho zkrátil taky, aby mohl být doma vždy dopoledne. Odpoledne zase patřilo mně.“

To samé platilo i po narození druhé dcery. „Díky tomu mají obě holky s manželem úžasný vztah,“ vypráví Martina.

Přesto mě zajímalo, jak se na ni dívali kolegové v práci nebo ostatní maminky třeba na dětském hřišti. Martina taky vzpomínala, jak netradiční rodinné nastavení prožíval její manžel. Inspirativní je pasáž, ve které popisuje, jak děti s manželem vychovávali a jak probíhalo „střídání stráží“. A přidává i pohled svých už dospělých dcer na to, že během jejich dětství trávila v práci hodně času. Vyčítaly jí to?

To vše i spoustu dalších postřehů Martiny Kneiflové si poslechněte v podcastu.

Komentáře

Napsat komentář