Podcast #3 Jak zářit vedle úspěšné ženy – Martin Hoidar

Podcast #3 Jak zářit vedle úspěšné ženy – Martin Hoidar

„Hlavní je nedělat si ze všeho velkou hlavu,“ řekl o svém přístupu. A to platí i o vztahu s manželkou Kristýnou, s níž se poznal ještě v době, kdy byla neustále na cestách. „Jsme spolu sedm let, beachvolejbalovou kariéru ukončila před třemi lety. Do té doby jsme se potkávali možná méně než polovinu celkového času. Čtrnáct dnů byla na turnaji, pak dva dny doma, to ale musela trénovat nebo měla různé povinnosti, a zase odletěla. Byl to specifický vztah na dálku i na blízku.“

Specifická byla i Martinova žádost o ruku – kvůli nabitému kalendáři čekal na vhodnou příležitost rok. A pak začali plánovat rodinu. „Týně bylo třicet a byla na vrcholu, když oznámila, že končí. Někteří nad tím kroutili hlavou, ale my jsme věděli, že chceme děti. Najednou jsme spolu byli po dlouhé době pořád doma – byla to velká změna, ale těšili jsme se na sebe. Konečně jsme mohli zažívat všední věci společně.“

Martin přiznává, že po narození prvního a pak i druhého dítěte se rodinná dynamika proměnila. „V žebříčku priorit se posuneš dolů. Když jste dva, staráte se jeden o druhého, když přijdou děti, tak v pořadí přirozeně klesneš. A to je právě klíčový okamžik, který můžeš jako táta a partner buď zvládnout, nebo v něm selhat. Rolí chlapa je to na čas překousnout a nezkazit to,“ podotkl.

V podcastu mluví taky o tom, jak a v čem se po narození dětí změnily jeho priority a přiblížil i to, jaké dětství měl on sám. Prozradím jen, že ho s rodiči trávil třeba v Egyptě nebo Sýrii. Vyprávěl taky o silné firemní kultuře v HumanCraftu. „Je to pro mě druhá rodina. Známe se navzájem, zažili jsme vzestupy a pády. I když jsme orientovaní na výkon, tak víme, že hlavní životní priority jsou jinde. To je klíčová role zaměstnavatele – vytvářet pro své lidi bezpečné prostředí,“ řekl.

Více si poslechněte v podcastu

odkaz na podcast

Komentáře