Jmenuji se David Škrobánek a jsem hrdý táta třech dětí - starší Emičky a mladších dvojčat Nelinky a Vaška. Vždy jsem děti miloval a ten moment, kdy jsem hned po porodu držel v náručí mé děti a díval se do jejich krásných očí, nikdy nezapomenu.

Přesto až pozdější velkou životní lekcí, kdy se nám rozpadlo manželství, a já jsem musel bojovat o to, abych o děti nepřišel, jsem opravdu pochopil, jak jsou pro mě moje děti důležité a jak jsem já, jejich táta, důležitý pro ně. Děti jsou pro mě mými učiteli a já se jim snažím být oporou a průvodcem. Více o tom, jak vnímám mé otcovství si můžete poslechnout v mé keynote řeči ZDE (zatím bohužel je pouze anglicky)

V pracovním životě se celou dobu věnuji lidem. Pracoval jsem mnoho let v mezinárodních korporacích v Česku i ve Velké Británii jako náborář, personalista, HR manažer nebo ředitel. Titulů bylo mnoho, ale ty pro mě nikdy nebyly důležité. Vždy mě zajímalo, o čem ta práce je, jaká je firemní kultura a jak se tam chovají k zaměstnancům, tedy lidem. Vždy mi šlo o to být schopen vysvětlit vedení společnosti, jaké jsou potřeby zaměstnanců a na druhou stranu přiblížit zaměstnancům, proč ta či ona rozhodnutí je potřeba udělat a jak mohou oni přispět k chodu společnosti. Věřím, že i mým přispěním jsme měli vysokou míru návratnosti maminek do práce a dokázali jsme nabídnout vysokou míru flexibility zaměstnancům, kteří ji potřebovali pro svůj život a to z jakéhokoliv důvodu. Diverzita a inkluze byly pro nás velké téma, a to jak lokálně, tak globálně napříč kulturami v Evropě i ve světě. Pokud Vás zajímá můj profesní profil klikněte zde.

Poté, co jsem na podzim roku 2016 vracel z Velké Británie do Česka, jsem ale pochopil, že ne všude je to stejné a růžová bublina, ve které jsem žil, splaskla. Když jsem se totiž ucházel o zaměstnání jsem vždy na rovinu řekl, že je pro mě prioritou flexibilita, jelikož jsem táta samoživitel, který pečuje o své tři děti. Tady jsem ale bohužel narazil. Pokud jsem byl vůbec pozván na pohovor, tak během něj mi bylo naznačeno, že tudy cesta nevede. Mé otcovství a touha pečovat o děti byly na obtíž. Můj životopis mi také moc nepomáhal, protože pokud jsem se jednou dostal na vysokou pozici, na pozici s nižšími odpovědnostmi mě nevezmou, protože bych přece brzy utekl.

Všechny tyto osobní a pracovní zkušenosti a také to, že jsem nechtěl udělat kompromis ani v mé touze pečovat o děti, ale ani v práci, která mě tolik baví, mě dovedly k rozhodnutí pro řešení, které mi soukromý i pracovní život umožní skloubit. Začal jsem pracovat jako HR konzultant, osobní kouč, trenér a taky jsem založil projekt Dobrý táta. Chleba je to tvrdý, ale mě velmi naplňuje. Věřím, že mě život na tuto cestu nepřivedl náhodou a jsem šťastný, že mohu pomáhat společnostem a jednotlivcům se rozvíjet, hledat spolu řešení jejich situací a předávat jim své pracovní a životní zkušenosti.

Velmi rád se setkám i s Vámi.

David Škrobánek

Projekt Dobrý táta | David Škrobánek | david@dobrytata.cz | 731 691 576