info
Setkám se s vámi rád online i ve skutečném světě → zarezervujte si termín setkání nebo mi rovnou zavolejte na 731 691 576

David Škrobánek — zakladatel Dobrého táty

Tátové

Dobře vím, že my muži nejraději řešíme své problémy sami. Nesdílíme své problémy v diskuzních fórech, neptáme se na rady na sociálních sítích. Naše problémy ale nejsou o nic menší než ty, na které hledají odpověď ženy. I my si občas nevíme rady s výchovou a potřebujeme cestu ven ze slepé uličky. Chceme najít rovnováhu mezi rodinou, péčí o děti, prací a vlastními koníčky. Nebo řešíme rozpad vztahu a hrozbu, že přijdeme o děti. Ať už jste v jakékoliv situaci, pomůžu vám.

Zaměstnavatelé

V životě jsem pracoval v mnoha firmách s různými přístupy k lidem a detailně znám problematiku HR. Rozumím pohledu zaměstnanců i pravidlům byznysu. Díky tomu dokážu propojit oba světy k oboustranné spokojenosti. Z vlastní zkušenosti navíc vím, že se vstřícný přístup firmám vyplácí – každý dobrý rodič ocení, když dostane více prostoru na péči o děti. Své firmě se odmění loajalitou a nasazením. Pomůžu vám najít způsob, z něhož bude těžit vaše firma i rodiče, kteří v ní pracují.

Pomáhám tátům i firmám

V Dobrém tátovi pomáhám všem tátům, kteří chtějí více a lépe pečovat o své děti. Stejně tak pomáhám všem firmám nacházet řešení, jak podporovat rodiče a nepřijít o perspektivní zaměstnance.

Proměna muže v tátu

Narození prvního dítěte je obrovská změna. Žena se mámou narodí, ale muž se tátou musí stát. Svým rozhodnutím, změnou postojů, změnou své role. To se lehce řekne, ale jak to vše zvládnout?

Rodina, práce a muž

Největší výzva novopečeného táty — jak skloubit péči o rodinu, kvalitně vykonávat svou práci a zachovat si své koníčky. Jak to ustát před partnerkou, dítětem, zaměstnavatelem a hlavně před sebou samým?

S dětmi si nevím rady

S dětmi mám omezené množství času, jsem unavený z práce a do toho se chci starat o děti. Jaká je moje role? Co dětem mohu dát já - táta? Jak předejít vyhroceným situacím nebo jak je zvládat?

Rodina se rozpadá

Tvrdě jsem v práci pracoval, snažil jsem se zabezpečit rodinu a teď je mi vytýkáno, že jsem si dělal kariéru a nestaral se? Když se vztah rozpadne bohužel hodně často děti zůstávají u mámy. Ale dítě potřebuje oba rodiče! Co mám dělat? O děti přijít nechci...

Sešívaná rodina

V situaci, kdy jste se rozešli s předchozím partnerem a jste s novým, se otevírá otázka — jak poskládat novou rodinu s dětmi po rozpadu původních vztahů. Jak to udělat, aby bylo nové soužití co nejvíce harmonické? Jak se chovat jako strejda?

Kde jsem už pomohl

Co nabízím

Podcasty a webináře

Poslechněte si, jak přemýšlím o tématech, která sami řešíte. Zjistíte, jaké mám zkušenosti a jak doporučuji řešit různé situace. Je to nejlepší cesta, jak mě můžete blíže poznat. Mí hosté pro Vás můžou být další inspirací.

Individuální konzultace

Hodně se ptám a hodně naslouchám, abych přišel na to, co je pro vás nejdůležitější. A k tomu pak krok za krokem společně směřujeme. Nedám vám instantní návod na život, ale pomůžu vám, abyste si ho napsali sami.

Workshopy a týmový koučink

Každý z nás je v jiné situaci, ale některé vzorce se stále opakují. Objasním vám teorii a v praktických příkladech vám umožním si nové znalosti hned procvičit. Díky setkání s dalšími táty navíc získáte nový pohled na věc.

Ilustrace táta - srdce

Facilitátor

Trenér

Řečník

Jsem David Škrobánek

Mám čtyři vlastní děti a jedno nevlastní. Po rozpadu manželství jsem musel bojovat, abych o své děti nepřišel. Uvědomil jsem si, jak důležité pro mě jsou. A já pro ně. Zároveň mám práci, která mě baví a naplňuje. Vím, že nejsem sám – proto předávám ostatním tátům i firmám své zkušenosti.

NEJSTE JEŠTĚ ROZHODNUT?

PROZKOUMEJTE SPOUSTU INFORMACÍ ZDARMA

Poslechněte si nebo přečtěte, jak o rodičovství, výchově, dětech nebo skloubení pracovního života s rodinou přemýšlím já a také mí hosté - tátové, odborníci či zaměstnavatelé.

Můžete zde načerpat inspiraci a rady, které vám mohou pomoci.

Rozhovor s Lucií Výbornou na Radiožurnálu

„Nemusíte se ničeho bát. Jen si tak budeme povídat…“ uklidnila mě na začátku našeho rozhovoru Lucie Výborná. To se ale lehce řekne a hůř dělá 😉 Rozdíl je totiž v tom, že pořad Host Lucie Výborné v prime timu Radiožurnálu v 9 ráno poslouchá minimálně o pár stovek tisíc lidí než mé podcasty 😂 Měla …

Konference Dobrého táty

První byznysová konference o otcovství v České republice je tady!A kdo jiný by ji měl pořádat, než Dobrý táta ! „Snít může každý, ale jen někdo to opravdu udělá…“, řekl mi Blake Wittman,když jsem se ho jako zkušeného konferenciéra před rokem zeptal, co si myslí o uspořádání této konference.Po získání ocenění Kreativní hrdina od Cena …

Adventní dárkové kupóny

Stáhněte si dárkové kupóny zdarma a udělejte jim krásný den! Krásný advent! 🎄🎇 David z Dobrého táty

VYBRANÉ REFERENCE

„S panem Davidem Škrobánkem jsme poprvé spolupracovali na podzim 2018, kdy sdílel své zkušenosti jako jeden z řečníků na konferenci The (Un)comfortable Truth About Gender Equality, pořádané SAP Business Women’s Network . Zde přiblížil pohled mužů na postavení obou pohlaví, zejména ve vztahu rodič – dítě. Vysvětlil, co ho vedlo k založení projektu Dobrý Táta a jak on sám vnímá současné problémy pracujících tatínků. Díky otevřenému přístupu a novému pohledu na rodičovství byl pan Škrobánek velmi vítaným hostem také na neformálním setkání Father’s talk, kde formou debaty poskytl konkrétní tipy našim zaměstnancům. Za přínos také považuji otázky týkající se životních hodnot, které otevřely hlubší diskuzi a pro některé z přítomných vyvolaly tzv. aha efekt.

Mám radost z ohlasů ze strany zaměstnanců na tato setkání a těším se na budoucí spolupráci!“

Gabriela Březinová, HR Service Consultant SAP, Praha

VYBRANÉ REFERENCE

S Davidem jsem se seznámil přes jeho projekt Dobrý Táta. V současné době procházím rozchodem s matkou svých 2 dcer a David mi poradil, jaké by bylo nejlepší řešení pro naši společnou péči, aby děti při zachování pouta se mnou co nejméně trpěly. Celá rodina jsme cizinci a David má zkušenosti, aby mohl v takto složitých případech poradit. V tomto těžkém období mě také emocionálně podporoval. Pokud procházíte těžkým obdobím, pokud jde o vaši rodinu a vztah s vašimi dětmi, důrazně vám doporučuji obrátit se na Davida s žádostí o podporu. Jeho zkušenosti v těchto záležitostech a jeho koučování vám pomohou posunout se vpřed.

Pedro Moniz

VYBRANÉ REFERENCE

Díky Davidovi jsem si dokázal stanovit priority a zaměřit se na to nejdůležitější - jaké kroky udělat, abych neztratil své milované děti.

Martin S. — Praha

VYBRANÉ REFERENCE

Byla radost s Davidem spolupracovat na workshopu "Role otců ve výchově dětí". David připravil velice profesionální workshop, vytvořil dostatek prostoru pro interakci a vzbudil velký zájem o téma. Rozvinul a moderoval výbornou diskuzi s našimi zaměstnanci. Vřele doporučuji, pokud chcete vytvořit workshop na míru dle vašich potřeb.

Silvia Cebeková — Family Advisor, BSC Communications Team, ExxonMobil